Ahmetli Belediye Başkanı Alhan :Türkiye Cumhuriyeti’nde sevgi,...

Ahmetli Belediye Başkanı Alhan :Türkiye Cumhuriyeti’nde sevgi, barış ve huzur içinde yaşamaya devam edeceğiz

Ahmetli Belediye Başkanı Ahmet Alhan 15 Temmuz Şehitleri Anma Demokrasi ve Milli Birlik Günü  dolayısı ile bir mesaj yayımladı.

Reklam
14 Temmuz 2020 - 15:22

Ahmetli Belediye Başkanı Ahmet Alhan 15 Temmuz Şehitleri Anma Demokrasi ve Milli Birlik Günü

 dolayısı ile bir mesaj yayımladı.

        Manisa’nın Ahmetli İlçesi Ak Partili  Belediye Başkanı Ahmet Alhan 15 Temmuz Şehitleri Anma Demokrasi ve Milli Birlik Günü   Dolayısı İle Bir Mesaj Yayımladı Alhan Yayınladığı mesajda özetle şunları söyledi.
“ Tarihi nice kahramanlıklar ve destanlarla dolu olan büyük Türk Milleti, 4 yıl önce bugün genciyle yaşlısıyla, kadınıyla erkeğiyle yeni bir destan daha yazdı. Bir kez daha ecdadına ve tarihine yakışır şekilde 15 Temmuz gecesi darbeye kalkışan hainlere destansı bir şekilde gereken dersi vermiştir. Fetö Hainler topluluğunun uçak, tank ve ağır silahlarına karşı İstiklal Marşımızda ki gibi Göğsünü siper ederek tarihte eşi benzeri görülmemiş bir kahramanlıkla göğsünü siper etmiştir. 248 insanımız gözünü kırpmadan şehadete koşmuş, al bayrağın kalbindeki yıldız olmuştur. Binlerce vatandaşımız yaralanmış, gazilik payesi kazanmıştır. Türkiye Büyük Millet Meclisi, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi, şehitler köprüsü, meydanlar, caddeler, sokaklar Üniformamızı gasp etmiş düşmanlar tarafından vicdansızca bombalanmıştır. Dünya tarihinde ilk defa bir parlamento, savaş uçaklarının hedefi olmuştur. O gece, milletin cesaretini kırmak için yaptıkları her saldırıyla cesaretimiz daha da artmış, tarihimizin en görkemli destanlarından biri yaşanarak yazılmıştır. 15 Temmuz Destanı hepimizindir. Fetö nün yapmaya çalıştığı hain darbeye direnerek, bu uğurda Hakk’ın rahmetine kavuşan 248 şehidimiz ile 2 bin 196 gazimizin omuzlarında yükselen Aziz vatanımızı gerek içte gerekse dışta tüm şer odaklarına karşı kanımızın son damlasına kadar korumaya söz verdik. Yüce Allah’tan böyle hain bir girişimin bir daha tekrarlanmamasını ümit ediyorum. “Demokrasi ve Milli Birlik Günü”müzün değerini en iyi şekilde idrak etmeye çalışarak, gelecek neslimize de bu kahramanlık hikayesini anlatarak ilelebet payidar olacak Türkiye Cumhuriyeti’nde sevgi, barış ve huzur içinde yaşamaya devam edeceğiz…

 

 

Kaynak: Basın bülteni

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başevirgen ;
Başevirgen ;"Bu Teklif Kârı Özelleştirip Şirketlere, Zararı...
Park halindeki akülü bisikletin aküsünü çalındı.
Park halindeki akülü bisikletin aküsünü çalındı.