Başkan Ergün de Birsel Teyzeyi Unutmadı

Başkan Ergün de Birsel Teyzeyi Unutmadı

Manisa Büyükşehir Belediyesi, koronavirüs salgını nedeniyle evden dışarı çıkamayan 79 yaşındaki Birsel Toprak’a doğum günü sürprizi yaptı. El

Reklam
16 Nisan 2020 - 21:34

Büyükşehir’den Evden Çıkamayan Yaşlı Kadına Doğum Günü Sürprizi

       Manisa Büyükşehir Belediyesi, koronavirüs salgını nedeniyle evden dışarı çıkamayan 79 yaşındaki Birsel Toprak’a doğum günü sürprizi yaptı. Ellerinde pasta ile Birsel Toprak’ın kapısını çalan Manisa Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Müge Türkeli Kuğu ve beraberindekiler, yaşlı kadının doğum gününü kutladı. Yapılan sürpriz nedeniyle duygulanan Birsel Toprak, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ve ekibine teşekkür etti.

     Koronavirüs salgınına karşı mücadele amacıyla 30 büyükşehire giriş ve çıkışlar geçtiğimiz günlerde yasaklandı. Bu süreçte Antalya’da yaşayan Mine Toprak da, Manisa’da ikamet eden annesi Birsel Toprak’ın doğum gününü kutlamak isteyince farklı bir yol buldu. Manisa Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ile irtibata geçen Mine Toprak, “Koronavirüs salgını nedeniyle ziyaret edemediğim anneme bir pasta ile doğum günü sürprizinde bulunabilir misiniz?” diye ricada bulundu. Bu talebi geri çevirmeyen Manisa Büyükşehir Belediyesi, Şehzadeler ilçesinde ikamet eden yaşlı kadının kapısını çaldı.

                   Başkan Ergün de Birsel Teyzeyi Unutmadı

           Ellerinde pasta ile Birsel Toprak’ı ziyaret eden Manisa Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Müge Türkeli Kuğu ve Sosyal Hizmetler Dairesi Halkla İlişkiler Şube Müdürü Gülşen Çalışkan, yaşlı kadının 79’uncu yaşını kutladı. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün gönderdiği hediyeyi de Toprak’a takdim eden Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Müge Türkeli Kuğu, yaşlı kadına sağlıklı ömürler diledi.

Mutluluğunu Paylaştı

Yapılan sürpriz nedeniyle mutluluğunu paylaşan Birsel Toprak ve eşi Kadir Toprak, “Evliliğimizin 60’ıncı yılında da Büyükşehir Belediyesi bir sürpriz yapmıştı. Bugün de bu sıkıntılı süreçte yaptıkları doğum günü sürpriziyle bizleri mutlu etti” dedi. Birsel Teyze’ye mutlu yıllar dileyen Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, “Yaşlılarımız bizlerin baş tacı. Küresel çapta insan sağlığını tehdit eden bir salgın nedeniyle bir süre onları izole ederek korumak durumundayız. Bizler her şartta vatandaşlarımızın yanındayız. Birsel teyzemize de doğum günü olması nedeniyle Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığımız aracılığıyla böyle bir sürpriz yapmak istedik. Hep birlikte sağlıklı günler görmemiz dileğiyle tüm hemşehrilerime sağlıklı günler diliyorum. Bu zor günleri hep birlikte el ele vererek aşacağız” dedi.HABER MERKEZİ

Kaynak: Basın bülteni

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Spil Dağı eteklerindeki orman yangını kontrol altına alındı
Spil Dağı eteklerindeki orman yangını kontrol altına alındı
TGF :
TGF : "Zorlu süreçte Anadolu basını başarılı sınav verdi