CHP’de Hüseyin Oğuz adaylığını duyurdu

CHP’de Hüseyin Oğuz adaylığını duyurdu

Reklam
16 Aralık 2019 - 09:58

CHP’de Hüseyin Oğuz adaylığını duyurdu

CUMHURİYET Halk Partisi (CHP) Turgutlu İlçe Teşkilatı’nın 29 Aralık’ta yapılacağı bildirilen genel kurulu öncesi, 54 yaşındaki emekli öğretmen Hüseyin Oğuz ilçe başkanlığına adaylığını basın açıklamasıyla duyurdu. CHP’nin her zaman içinde olduğunu dile getiren Başkan adayı Oğuz: “2021’de yapılacak erken genel seçimlerinde, 2018’deki genel seçimlerde aldığımız oyun üstüne 2-3 puan eklemezsem koltuğu bırakır, giderim.” dedi.

            Emekli öğretmen Hüseyin Oğuz, CHP Turgutlu İlçe Başkanlığına adaylığını ilçe lokalinde açıkladı. Basın açıklamasına CHP İlçe Başkanı Orhan Eratıcı, Oğuz’un yönetim kurulu üye adayları ve partililer katıldı. Mevcut başkan Eratıcı, öğretmeni olduğu Hüseyin Oğuz’a ve ekibine seçimde başarılar diledi. Oğuz’a, bir diğer başkan adayı olması beklenen Hasan Ayma tarafından çiçek takdim edildi.

Hiçbir şekilde siyasetten uzak durmadığını ve CHP’nin her zaman içinde olduğu belirten başkan adayı Hüseyin Oğuz, “2019’da emekli oldum. Görevden kaçmak gerekmiyordu. Çünkü CHP artık iktidara yürüyen bir partiydi. CHP belirli bir şeyleri aşmıştı, bir önceki seçimde kendini ispatlamıştır. O yüzden Turgutlu’da, Türkiye’nin her bir yerinde çok iyi, donanımlı ve güçlü bir yönetimle, 2021 yılında yapılacak erken genel seçimde, çok güçlü yönetim, çok güçlü Turgutlu gerekiyor. Turgutlu’nun bu gücü var. Bizim oylarımızı 25 bin, 30 bin yapma şansımız var ve bu bizim elimizde. Eğer 2018’de aldığım oyun üzerine 2-3 puan eklemezsem, koltuğu bırakır giderim. Ben donanım olarak hazırım. Ben görev istiyorum, bu göreve talibim ve bunu ekibimle birlikte yürüteceğiz.” dedi. Oğuz, açıklamasının ardından yönetim kurulu üye adayları ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

Başkan adayı Oğuz’un listesinde şu isimler bulunuyor:

‘Neşe Öztürk, Aytül Açangül, Sedef Türk, Kevser Ergin, Ali Kavlak, Şeref Müftüoğlu, Hüseyin Özcan, Şükrü Türköz, Gülbeği Bayram, Veli Yılmaz, Ali Yıldırancan, Erman Zorludağ, Samet Ersin, Hüseyin Paşaoğlu, Samet Fettahoğlu, Uğur Ek.’


HÜSEYİN OĞUZ KİMDİR?

1965 Turgutlu doğumlu, evli ve 1 çocuk babası. İlk, orta, lise öğrenimini Turgutlu’da tamamlayan Oğuz, Gazi Üniversitesi Mesleki Eğitim Fakültesi Muhasebe bölümü mezunu. 1985 yılında öğrenci derneği kurucu üyesi ve başkanlığı yaptı. 1988-1992 yılları arasında CHP Turgutlu Gençlik Kolları Başkanlığı ve yönetim kurulu üyeliğinde bulundu. Aynı dönemde Turgutlu şehir meclis üyeliği yaptı. 1996-2019 yılları arasında öğretmenlik, Eğitim-Sen yönetim kurulu üyeliği yaptı.


 Tuncel YILMAZ -

Kaynak: Tuncel Yılmaz

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AK PARTİLİ BAŞ:
AK PARTİLİ BAŞ: "15 Temmuz 2016’da demokrasimize ve millet...
“15 Temmuz’u asla unutmayacağız, unutturmayacağız”
“15 Temmuz’u asla unutmayacağız, unutturmayacağız”