CHP’den Av.Mehmet Demirlek hakkında suç duyurusu

CHP’den Av.Mehmet Demirlek hakkında suç duyurusu

Reklam
09 Aralık 2019 - 09:35

CHP’den Av.Mehmet Demirlek hakkında suç duyurusu

CHP Turgutlu İlçe Başkanı Eratıcı: "Çetin Akın’ın azmettirici olduğu kesinlikle kabul edilemez”

CHP Turgutlu İlçe Başkanı Orhan Eratıcı, bugün İlçe teşkilatında yapılan ve Fatma Karagöz’ün ilçe başkanlığına adaylığını açıkladığı basın toplantısı öncesinde yaptığı konuşmada geçtiğimiz gün sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımlarda  CHP’li Turgutlu Belediye Başkanı Çetin akınla ilgili iddialarıyla gündeme gelen Av. Mehmet Demirlek hakkında suç duyurusunda bulunulduğunu açıkladı.

Eratıcı açıklamasında: “Bir dönem birlikte çalıştığımız Av. Mehmet Demirlek, belediye başkanımıza, parti örgütümüze, bazı yöneticilerimize, sosyal medya üzerinden asılsız isnatlarda bulunmakta, suçlamakta, iftira atmakta ve hatta tehdit etmekte. Bununla birlikte biraz önce belediye başkanımız Çetin Akın’la birlikte nöbetçi savcılığa gidip kendisi hakkında suç duyurusunda bulunduk. Çetin Akın’a yapmış olduğu suçlamalarına asılsız olduğu, Çetin Akın’ı azmettirici olarak nitelendirmesinin kesinlikle kabul edilemez olduğu şeklinde savcılığa suç duyurusunda bulunuldu. Benim Cumhuriyet Halk Partililerden ricam, beklentim; lütfen bu tür insanlara prim vermeyin. Bu tür insanlara sosyal medya üzerinden malzeme vermeyin, kendisine gereken tepkiyi gösterin. Ben her zaman söylüyorum 25 yıl sonra burada belediyeyi kazandık, bizim her zamankinden çok daha fazla birbirimize ihtiyacımız var, her zamankinden çok daha fazla birbirimize bağlanmamız gerekiyor. Hepimiz üzerimize düşen sorumluluğumuzu yapalım. Hepinizi bu sorumluluğa davet ediyorum.” şeklinde konuştu.

Avukat Mehmet Demirlek ise sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada: “Benim CHP’ye yönelik en küçük bir ithamım yok. Beni savcılığa şikayet etmesi gereken bir kurum varsa o da CHP İlçe başkanlığı değil, yazdıklarımın muhatabı olanlardır. Mevcut başkan böyle boş işlerle uğraşacağına partisinin belediye başkanına partinin amaç ve ilkelerini hatırlatıp neden haydutlarla bir arada olduğunu sorsun." dedi.

Ne olmuştu?

Turgutlulu avukat Mehmet Demirlek, 22 Kasım gecesi bir restorandan ayrıldığı sırada CHP İl Yönetim Kurulu Üyesi U.Ö tarafından darp edilmişti. Mehmet Demirlek dün gece sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarda kendisine saldıran şahsın Turgutlu Belediyesi’nde işe alındığını iddia etmiş ve Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın’ı saldırının azmettiricisi olduğunu iddia etmişti. Demirlek ayrıca Turgutlu’da bir kooperatif tarafından inşa edilecek olan 201 adet ticari üniteyle alakalı Turgutlu Belediyesi bazı eski yöneticileri, bazı belediye meclis üyeleri ve Belediye Başkanı Akın’ı suçlayan iddialarda bulunmuştu.

Haber Merkezi

Kaynak: HABER MERKEZİ

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AK PARTİLİ BAŞ:
AK PARTİLİ BAŞ: "15 Temmuz 2016’da demokrasimize ve millet...
“15 Temmuz’u asla unutmayacağız, unutturmayacağız”
“15 Temmuz’u asla unutmayacağız, unutturmayacağız”