CHP TURGUTLU TEŞKİLATI BASIN AÇIKLAMASI

CHP TURGUTLU TEŞKİLATI BASIN AÇIKLAMASI

01 Ekim 2019 - 15:51

CHP TURGUTLU TEŞKİLATI BASIN AÇIKLAMASI

Sayın İl başkanım, İlçe Başkanım, Belediye Başkanım, Basın Mensupları ve değerli katılımcılar,

CHP TURGUTLU TEŞKİLATI BASIN AÇIKLAMASI 

Geçtiğimiz hafta Ahmetli’ye Cambazlı Mahalle Muhtarı tarafından sosyal medya üzerinden Mustafa Kemal Atatürk’e hakaret içerikli bir paylaşımda bulunulmuştur. Türkiye Cumhuriyeti topraklarında yaşayan hiç kimsenin kesinlikle kabul etmeyeceği bu ahlaksız paylaşım hakkında Ahmetli İlçe Başkanlığımız tarafından adli makamlara suç duyurusunda bulunulmuştur. Evet, Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e ahlaksızca dil uzatmaya cürret eden ve maalesef ki hala muhtarlık koltuğunda oturmaya devam eden o zatın yapmış olduğu bu paylaşımı Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak, CHP olarak kabul etmemiz, buna suskun kalmamız mümkün değildir. Lakin, tek suçlu o değildir. 17 yıldır, resmi bayramlarımızı halkın coşkuyla kutladığı bayramlardan çıkarıp protokol töreni haline getirenler, değerlerimize yapılan saldırılara sessiz kalıp buna göz yumanlar, keşke yunan galip gelseydi diyip Atatürk’e dil uzatan feslilere dava açmak yerine hastanelerde ziyaret ederek onları dahada cesaretlendirenler, Türkiye Cumhuriyetinin tapusu Lozan’a dil uzatanlar itibarsızlaştırmaya çalışanlar, Kurtuluş savaşında yedi düveli karşısına almış elindeki bir avuç orduyla memleketi emperyalist güçlerin elinden kurtaran büyük kahramanlarımıza iki ayyaş diyenlerde, bugün işlenen bu suçun ortaklarıdırlar.

Fakat, maksatlı ve sistemsel bir şekilde bu saldırıları yapanlar bilsinler ki, Atatürk’ümüze, Cumhuriyetimize, Bayrağımıza dil uzatmaya cürret eden ahlaksızlara CHP olarak hiçbir zaman müsaade etmeyeceğiz. Her zaman bir öncekinden daha kuvvetli bir şekilde sesimizi yükselteceğiz ve sonuna kadar mücadelemizi devam ettireceğiz. Kimden ve nerden geldiğine bakmaksızın ayrıştıran, bölen bölüştüren, ötekileştiren politikaların her zaman karşısında durmaya devam edeceğiz.

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Kaynak: Basın bülteni
Bu haber 4912 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Zeytinyağının Oskarları' sahiplerini buldu
Zeytinyağının Oskarları' sahiplerini buldu
Muhtar Ayyıldız, “Cengiz Başkan En Büyük Şansımız”
Muhtar Ayyıldız, “Cengiz Başkan En Büyük Şansımız”