GÖRME ENGELLİNİN YOLU BÖYLE GASP EDİLDİ

GÖRME ENGELLİNİN YOLU BÖYLE GASP EDİLDİ

“BU İŞKENCEYİ YAŞAMAK İSTEMİYORUM.BU SÜRÜCÜYE RİCA EDİYORUM ENGELLİ YOLUMU GASP ETMEYİN.BİZİ ANLAMAK İÇİN BİRAZCIK EMPATİ EMPATİ DİYORUM” 

Reklam
06 Kasım 2019 - 13:34

GÖRME ENGELLİNİN YOLU BÖYLE GASP EDİLDİ

HERGÜN AYNI GÜZERGAHI KULLANAN GÖRME ENGELLİ KADIN ÖZTÜRK;

“BU İŞKENCEYİ YAŞAMAK İSTEMİYORUM.BU SÜRÜCÜYE RİCA EDİYORUM ENGELLİ YOLUMU GASP ETMEYİN.BİZİ ANLAMAK İÇİN BİRAZCIK EMPATİ EMPATİ DİYORUM”         Türkiye’de Engellilerin hayatlarının zorluğu herkes tarafından bilindiği ülkemizde özellikle medeniyetin üst sınırlarda olduğu Ege’nin Manisa şehrinde sürücünün aynı sokak üzerindeki kaldırıma defalarca park ederek görme engellilerin yolunu gasp etmesi aynı yolu kullanan Özlem Öztürk’ü çileden çıkarttı
   Görme Engelli Özlem Öztürk isimli genç kadını zor bir yolculuğun içine doğru sürüklediği ilginç ‘Engelli yol gaspı’ Manisa Yunusemre İlçesi Tevfikiye Mahallesi 3111 sokak Vergi Dairesi ile Çocuk Esirgeme Kurumuna çıkan güzergahta gelişti.
   Özlem Öztürk, her gün olduğu gibi beyaz bastonu rehberinde evinden çıkarak çarşıya doğru yolculuğa çıktı yine aynı noktaya geldiğinde önüne aynı kamyonet çıktı. Daha önceden olduğu gibi o anı kabusa dönüştü. Kamyonetin kapattığı kaldırımdan geçemeyen Özlem Öztürk, yolunu kapatan kamyonetin aynı araç olup olmadığı konusunda etrafından tavaf etti.Parmak uçları ile plakasını okudu.
  Görme Engelli Özlem Öztürk’ün bu haline gören vatandaşlar ise “İnsan bi park ettiği yere bakmalı.Kaldırım zaten daracık birde kural tanımayan böylesi sürücüler gelişi güzel park edince ortaya ızdırap verici engellilerin yaşamını olumsuz yönde etkileyen durumlar ortaya çıkıyor.” Şeklinde tepkilerini ifade ettiler.
Her gün aynı güzergahı kullanan görme engelli kadın Özlem Öztürk;
“Bu işkenceyi yaşamak istemiyorum. Bu sürücüye rica ediyorum engelli yolumu gasp etmeyin. Bizi anlamak için birazcık empati empati diyorum” diyerek kendince sitemini ve ricasını dile getirdi…

   Ahmet ÜNSAL/Manisa

Kaynak:    Ahmet ÜNSAL/Manisa
Bu haber 5596 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Camiler Dezenfekte Edildi
Camiler Dezenfekte Edildi
Klor Önlemi Devam Ediyor
Klor Önlemi Devam Ediyor