Halk Eğitim’den dikim eğitimini tamamlayan 104 kursiyere...

Halk Eğitim’den dikim eğitimini tamamlayan 104 kursiyere sertifika

Reklam
13 Aralık 2019 - 10:13

Halk Eğitim’den dikim eğitimini tamamlayan 104 kursiyere sertifika

TURGUTLU İlçesi Halk Eğitim Merkezi tarafından Urganlı Mahallesinde açılan dikim kurslarına katılan 159 kursiyerden eğitimlerini tamamlayan 104 kursiyer sertifika aldı.

2019 yılında Urganlı Mahallesinde 159 vatandaş, Halk Eğitimi Merkezi kurslarına katıldı. 2019 yılı boyunca vatandaşlara usta öğretici Selma Koru tarafından kadın düz dar etek dikimi, kadın giysileri dikimi (düz dar etek-kadın pantolonu-bluz-elbise-fantezi elbise), kadın pijama dikimi, nevresim takımları dikimi, 12-16 yaş çocuk bluz dikimi, 2-6 yaş çocuk elbise dikimi, 6-12 yaş çocuk gömlek dikimi ve pike dikimi eğitimleri verildi. Bu eğitimler sonucunda 104 vatandaş sertifikalarını aldılar.

Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Hayrettin Uslu: ”Şehir merkezimizde olduğu gibi Urganlı, Derbent mahalleleri başta olmak üzere birçok mahallemizde de kurslar açıyoruz. Bu kurslarımızda vatandaşlarımız Overlok, Reçme ve Sanayii tipi makinaları kullanmayı öğreniyorlar. Evlerindeki malzemelerini değerlendiriyor, kendilerinin ve çocuklarının ihtiyaçlarını karşılıyorlar. Kurumumuzdan almış oldukları sertifikalarla da tekstil fabrikalarına iş başvurularında bulunuyorlar. Bizler de kurum çalışanları olarak böyle bir hizmeti vatandaşlarımıza sunmaktan mutlu oluyoruz.” dedi. Nurullah ÇANKAYA

Kaynak: NURULLAH ÇANKAYA

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AK PARTİLİ BAŞ:
AK PARTİLİ BAŞ: "15 Temmuz 2016’da demokrasimize ve millet...
“15 Temmuz’u asla unutmayacağız, unutturmayacağız”
“15 Temmuz’u asla unutmayacağız, unutturmayacağız”