"HİÇ BİR ŞEKİLDE İŞÇİ ÇIKARMADIK ÇIKARMAYACAĞIZ...

"HİÇ BİR ŞEKİLDE İŞÇİ ÇIKARMADIK ÇIKARMAYACAĞIZ DA."

   1971 yılında Manisa'da faaliyetlerine başlayan ve pulluk başta olmak üzere yılda ortalama 30 bin tarım aleti üreten Ünlü Ziraat ürünleri üreten yılların şirket sahibi Halit Ünlü’den işçilerine iş güvencesi. İş adamı Ünla;    “Hiç bir şekilde işçi çıkarmadık çıkarmayacağız da. İşçinin bize bizim işçiye bugünler için ihtiyacımız var. İşçilerimize sahip çıkmazsak iyi zamanlarda da bizimle çalışacak hiç kimseyi bulamayız”

Reklam
12 Nisan 2020 - 07:59

MANİSA’NIN 49 YILLIK ŞİRKETİN SAHİBİ ÜNLÜ’DEN İŞÇİLERİNE ANLAMLI MESAJ

“HİÇ BİR ŞEKİLDE İŞÇİ ÇIKARMADIK ÇIKARMAYACAĞIZ DA. İŞÇİNİN BİZE BİZİM İŞÇİYE BUGÜNLER İÇİN İHTİYACIMIZ VAR. İŞÇİLERİMİZE SAHİP ÇIKMAZSAK İYİ ZAMANLARDA DA BİZİMLE ÇALIŞACAK HİÇ KİMSEYİ BULAMAYIZ”

   1971 yılında Manisa'da faaliyetlerine başlayan ve pulluk başta olmak üzere yılda ortalama 30 bin tarım aleti üreten Ünlü Ziraat ürünleri üreten yılların şirket sahibi Halit Ünlü’den işçilerine iş güvencesi. İş adamı Ünla;

   “Hiç bir şekilde işçi çıkarmadık çıkarmayacağız da. İşçinin bize bizim işçiye bugünler için ihtiyacımız var. İşçilerimize sahip çıkmazsak iyi zamanlarda da bizimle çalışacak hiç kimseyi bulamayız”

bugün dünyanın 29 ülkesine tarım ürünleri ihraç ediyor. Türkiye tarım aletleri pazarının yüzde 65'ine sahip olan Ünlü Ziraat’in kurucusu ve tarım sektörü duayeni Halit Ünlü, bu zorlu dönemde çiftçiye destek vermenin tam zamanı olduğunu söyledi.

“HİÇ BİR ŞEKİLDE İŞÇİ ÇIKARMADIK ÇIKARMAYACAĞIZ DA”

Ünlü Grup Yönetimi Kurulu Başkanı Halit Ünlü, “Biz çalışmazsak insanlar aç kalır, bu nedenle durmak yok. Hiç bir şekilde işçi çıkarmadık çıkarmayacağız da. Elbette fabrikamızda sağlık açısından pek çok önlemler aldık ve şimdilik vardiyamızı ikiye böldük. Bir kısım bir hafta diğer kısım öbür hafta çalışacak şekilde üretime devam ediyoruz” dedi.

   Yeni yıl ile birlikte yapmayı planladıkları zamdan da vazgeçtiklerini söyleyen Ünlü, çiftçimizi desteklemek zorundayız, biz tarım sektörünün ileri gelenleri olarak virüsün etkilerine karşı direnmeye devam ediyoruz. Her zaman olduğu gibi bu zorlu günlerde de çiftçimizin ve devletimizin yanındayız” dedi.  

“KENDİ SAĞLIĞIMA NASIL DİKKAT EDİYORSAM İŞÇİLERİMİZİN DE SAĞLI O DENLİ ÖNEMLİ”

Koronavirüs ve karantina sürecinden kurtulmanın tek yolunun sıkı önlemler alarak çalışmaktan geçtiğini söyleyen Halit Ünlü,

 “İnanıyorum ki Türkiye çok az bir etkilenme ile bunu atlatacaktır. Bunun da tek yolu çalışmaya devam etmektir. Elbette çok sıkı önlemler alarak çalışmayı kastediyorum. Bizim fabrikalarımızda şuan çok üst düzey bir kontrol var. Tüm çalışanlarımızın ateşi giriş ve çıkışlarda ölçülüyor, şirket hekimlerimiz tarafından gün içerisinde sık sık muayeneler yapılıyor, herhangi kötü bir hissi varsa derhal hastaneye götürülüyor veya istirahata gönderiliyor. Şuana kadar bu nedenle iyi gidiyoruz” dedi.

“BİLİYORUZ Kİ İŞÇİLERİMİZE BU DÖNEMDE BİZLER BAKIP SAHİP ÇIKMAZSAK İYİ ZAMANLARDA DA BİZİMLE ÇALIŞACAK HİÇ KİMSEYİ BULAMAYIZ.”

Bu dönemde çiftçiye sahip çıkılması gerektiğini kaydeden Halit Ünlü,

   “İçinde bulunduğumuz günlerde normal şartlarda çok yoğun ihracatımızın olması gereken dönemlerdi. Oysa epey durmuş durumda. Biz bu tip olasılıklara karşı tüm iş dünyasındaki iyi yöneticilerin yapması gerektiği gibi, tedbirlerimizi önceden almıştık. Biliyoruz ki işçilerimize bu dönemde bizler bakıp sahip çıkmazsak iyi zamanlarda da bizimle çalışacak hiç kimseyi bulamayız. Şu dönemde çiftçiyi de hala üretimde tutabilmek adına ekstra çaba sarf ediyoruz. Bu sadece bizim değil devletin, tüm sanayi kuruluşlarını da vermesi gereken bir çabadır. Özellikle devletimiz bundan sonra çiftçiye daha çok destek vermesi gerektiğini anlamıştır diye düşünüyorum. Çünkü bu zor günler gösterdi ki insan yemek yemezse yaşayamaz ve bu halkanın birinci basamağı çiftçidir.  Şuanda bizim de çalışamayan başka fabrikalardan dolayı biraz ham madde açısından sıkıntımız var. Eğer bu süreç çok uzun sürerse ciddi kriz yaşanabilir. Bu nedenle fazla uzun sürmeden sonuçlanmasını umuyorum” diye konuştu. AHMET ÜNSAL

 

Kaynak: AHMET ÜNSAL

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Spil Dağı eteklerindeki orman yangını kontrol altına alındı
Spil Dağı eteklerindeki orman yangını kontrol altına alındı
TGF :
TGF : "Zorlu süreçte Anadolu basını başarılı sınav verdi