Kent Eğitim Okulları Turgutlu Kampüsünden açıklama

Kent Eğitim Okulları Turgutlu Kampüsünden açıklama

Kent Eğitim Okulları Kurucu Atilla Altuntaş, Ergenekon Mahallesinde bulunan okulun Turgutlu kampüsünde kurucu temsilcisi Eğitimci Yazar Mustafa Onur Bozkuş ve öğretmenlerin katılımıyla bir basın açıklaması düzenledi.

Reklam
03 Ağustos 2019 - 20:50 - Güncelleme: 04 Ağustos 2019 - 11:52

Kent Eğitim Okulları Turgutlu Kampüsünden açıklama

Yeni eğitim ve öğretim yılında Turgutlulu öğrencilere hizmet vermeye hazırlanan Kent Eğitim Okulları Kurucu  Atilla Altuntaş: “Turgutlu’muzu, ülkemizi ve dünyayı değiştirecek nesillerin şu an bizim sıralarımızda oturduğunun sorumluluğu ve bilinciyle gözlerimizdeki ışığı, içimizdeki heyecanı ve aşkı diri tutmakta, gün be gün gücümüze güç katmaktayız.”

TURGUTLU İlçesinde, Atilla Altuntaş’ın kurucu  olduğu ve 6 yıllık geçmişi bulunan Kent Eğitim Okulları’nın Turgutlu Kampüsü, 40 genç ve seçkin öğretmeniyle Turgutlu’nun evlatlarına eğitim ve öğretim vermeye hazırlanıyor. Kent Eğitim Okulları Kurucu   Atilla Altuntaş, “Yenilenen ve güçlenen marka değişikliği ile hep söylediğimiz gibi vatanına, milletine, ailesine, devletine, bayrağına koşulsuz hizmet etmeyi düstur edinen, çelik gibi bir iradeye sahip ve milli olandan evrensele doğru yol alabilen güçlü nesiller Turgutlu’muzdan yükselecektir.” dedi.

 Altuntaş, Ergenekon Mahallesinde bulunan okulun Turgutlu kampüsünde kurucu temsilcisi ,Eğitimci Yazar Mustafa Onur Bozkuş ve öğretmenlerin katılımıyla bir basın açıklaması düzenledi.

Konuşmasına Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Memleket evladı, her öğrenim aşamasında ekonomik hayatta verimli, etkili ve başarılı olacak surette donatılmalıdır’ sözüyle başlayan Altuntaş yaptığı açıklamada: “Eğitim bir milletin var olabilmesinin, muasır medeniyetler çizgisine gelmesinin ve bu eşiğin ötesine geçebilmesinin yegâne unsurudur. Bu unsur ki bir toplumun en küçüğünden en büyüğüne dek her bir ferdi bizzat ilgilendiren, memleketin kılcal damarlarına bizatihi tesir eden, kalkınma ve refah seviyesine doğrudan etki eden ve dahi toplumsal huzurun, saygının, mutluluğun, çağdaşlığın tesisine fasılasız nüfuz eden en kıymetli temel taştır.

Yeni dijital ve robotik teknikleri kullanarak üretimi daha verimli ve efektif hale getirmeyi amaçlayan Endüstri 4.0 çağında, çocuklarımız ancak eğitimi değiştirirsek makinelerle rekabet edebilir duruma geleceklerdir. Öğretme şeklimiz ve öğrettiklerimiz hala yüzyıllar öncesinden kalma, bilgi ve ezber tabanlı bilhassa pratiğe dökülemeyen teorilerse şayet, geleceği şekillendirme misyonunu yüklediğimiz yeni nesilleri ciddi bir problemle karşı karşıya bırakıyoruz demektir. Gayrisafi milli hasıla, gayrisafi yurt içi hasıla, ticaret hacmi, ithalat ve ihracat potansiyeli, modern sanayi, inovasyon, üretim, hammadde, arz ve talep dengesi, stok ve benzeri pek çok noktayı yakinen ilgilendiren eğitim kalitesi, doğru bir yol gösterici vasıtasıyla fayda verir ve sonuç alır.

Öğretmen bilgi aktarıcı değil, ilham vericidir mottosu ile çocuklarımıza değerlerimizi, kültürümüzü, bağımsız düşünmeyi, Anadolu ruhunu, ekip çalışmasını, başkalarına değer vermeyi, ego ve megalomani ve narsisizm kıvılcımlarından imtina ederek algı skalalarını mümkün olduğunca genişletmeyi, insani becerileri öğretme düsturunu ilke edinmek en temel görevimiz olmalıdır. Bugün sınıfları dolduranların yarın her alanda memleketimizin göğsünü kabartacak bireyler olduğu farkındalığıyla öğretmenlerimiz geleceğin Türkiye’sini, bir toplumun can damarı olan ekonomik büyümeyi ve gücü, toplumumuzu, halkımızı şekillendirmelidir.

Yenilikçi, çağının ötesini görebilen ve 21. yüzyıl becerileri kazanmış, üretken, çevre bilinci olan, ailesine ve topluma saygılı, empati kurabilen, milli ve manevi değerlere bağlı, sorgulayan, duyarlı, sorumluluk alabilen, çalışkan, vatansever, küresel düşünebilen, lider ruhlu, aktif, problem çözebilen, tüm paydaşlarıyla uyumlu ve işbirliğine dayalı ilişkiler geliştiren, ülkemizin ve dünyanın geleceğine yön verecek nesiller yetiştirmeyi amaç edinen bizler bugün itibarıyla Mektebim Okulları ile olan iş ortaklığımızı bitirmiş bulunmaktayız. Sancak Group ve Katar sermayeli SEDCO şirketine bağlı Mektebim Okulları ile tüm ilişiğimizi noktalamış durumdayız. Ankara menşeli Türkiye genelinde bir zincir okul olma gayesiyle yeni çıktığımız bu yolda Turgutlu’muzun evlatlarına da artık Kent Eğitim Okulları olarak eğitim ve öğretim vermeye devam edeceğiz. Turgutlu Kurucu Temsilcimiz Sayın Mustafa Onur Bozkuş başta olmak üzere tüm yapımız, öğretmen kadromuz, işleyişimiz, eğitim disiplinimiz aynı şekilde korunmuştur ve yeni çalışma arkadaşlarımızla güçlenmektedir. Yenilenen ve güçlenen marka değişikliği ile hep söylediğimiz gibi vatanına, milletine, ailesine, devletine, bayrağına koşulsuz hizmet etmeyi düstur edinen, çelik gibi bir iradeye sahip ve milli olandan evrensele doğru yol alabilen güçlü nesiller Turgutlu'muzdan yükselecektir.

Eğitim sevgiyle, disiplinle, doğru ve idealist yaklaşımlarla paralel ilerler. Turgutlu’muzu, ülkemizi ve dünyayı değiştirecek nesillerin şu an bizim sıralarımızda oturduğunun sorumluluğu ve bilinciyle gözlerimizdeki ışığı, içimizdeki heyecanı ve aşkı diri tutmakta, gün be gün gücümüze güç katmaktayız.” İfadelerini kullandı.

Kampüsün bahçesine 10 ağaç dikmek için ısrarlı olduklarını söyleyen Altuntaş, açıklamanın sonunda öğretmenlerle birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi. Nurullah ÇANKAYA

Kaynak: HABER MERKEZİ

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
MASKİ Turgutlulu muhtarları dinledi
MASKİ Turgutlulu muhtarları dinledi
Genç Polat hayata tutunamadı
Genç Polat hayata tutunamadı