MCBÜ Turgutlu MYO 26.dönem mezunlarını uğurladı

MCBÜ Turgutlu MYO 26.dönem mezunlarını uğurladı

MANİSA Celal Bayar Üniversitesi Turgutlu Meslek Yüksekokulu’nun 2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı 26. dönem mezuniyet töreni, koronavirüs salgını nedeniyle sınırlı bir katılım ile sadece bölümler bazında dereceye giren öğrenciler ve ailelerinin katılımı ile gerçekleştirildi.

Reklam
06 Ağustos 2021 - 11:31

MCBÜ Turgutlu MYO 26.dönem mezunlarını uğurladı

MANİSA Celal Bayar Üniversitesi Turgutlu Meslek Yüksekokulu’nun 2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı 26. dönem mezuniyet töreni, koronavirüs salgını nedeniyle sınırlı bir katılım ile sadece bölümler bazında dereceye giren öğrenciler ve ailelerinin katılımı ile gerçekleştirildi. Törene Turgutlu Kaymakamı Ali Yılmaz, MCBÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Kazaz, Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Turgutlu Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Ersin Aslan, Hasan Ferdi Turgutlu Teknoloji Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Kıvanç Başaran, Turgutlu Küçük Sanayi Sitesi Başkanı Hasan Yaman, Turgutlu Meslek Yüksekokulu akademik ve idari personelleri ve bölüm bazında dereceye giren öğrenciler ile öğrencilerin aileleri katıldı. 
 
Turgutlu Meslek Yüksekokulu 2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı birinciliğini paylaşan Elektronik ve Otomasyon bölümü öğrencisi İlçim Dağdelen yaptığı konuşmada, “Heyecanla başladığımız ilk yılımızın birinci dönemini bitirdikten sonra halen yaşamakta olduğumuz salgın hastalık ile karşılamış, devam eden süreçte de evde kal günlerine geçmiştik. Böylesine zorlu bir dönemde bizlere rehberlik edip, eğitim konusundaki endişelerimizi en aza indirerek, yarınlara umutla bakmamızı sağlayan, değerli hocalarıma içtenlikle teşekkürlerimi ve saygılarımı sunuyorum. Bizler Turgutlu Meslek Yüksekokulu mezunları olarak, köklü ve başarılarla dolu bir geçmişe sahip, donanımlı ve bilgili bir kuşağız. İşte bu bilinçle hayata sımsıkı sarılacak, hak ettiğimiz yerlere geleceğiz. Bizden sonraki kuşaklar için örnek olacağız. Okulumuzu, böylesine güzel bir dereceyle bitirmek benim tek başıma elde ettiğim bir başarı değildir. Bu başarıda ailemin, hocalarımın ve arkadaşlarımın da payları bulunmaktadır. Başta her türlü maddi ve manevi katkılarıyla yoluma ışık tutan ve bana güç veren aileme bütün içtenliğimle buradan teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

Diğer okul birincisi İnşaat Bölümünden Abdullah Karataş yaptığı konuşmada, “Üniversitemiz bizleri iş hayatına hazırlamak için uygulamış olduğu İş Yeri Uygulama Eğitimi ile Üniversite ve iş dünyası arasında bir köprü olmuştur. Yetkin ve donanımlı birer birey olarak iş hayatına geçişimizi kolaylaştırmıştır. Okuluma ve yönetimime bu avantajları sağladıkları için teşekkür ederim. Değerli konuklar ve sevgili arkadaşlar, okulu güzel bir dereceyle bitirmek tek başıma elde ettiğim bir başarı değildir. Bu başarıda değerli eşim, kıymetli ailem ve şirketime sonsuz kez teşekkür ederim. Üniversite hayatımız boyunca hem akademik hem kişisel anlamda bizlerden desteklerini esirgemeyen İnşaat Teknolojileri Bölümü değerli hocalarına şahsım ve mezun arkadaşlarım adına sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.” diye konuştu.

Turgutlu Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Ersin Aslan yaptığı konuşmada, “Salgın nedeniyle tüm öğrencilerimizi davet edememenin ve mezuniyet coşkusunu doyasıya yaşatamamanın hüznü içerisinde olduğumuzu belirtmek istiyorum. Manisa Celal Bayar Üniversitesi Turgutlu Meslek Yüksekokulu mezunları olarak, bu kurumdan aldığınız bilgi ve birikim ile bundan sonraki hayatınızda başarılı olacağınıza yürekten inanıyorum. Bizlerin, öğrenciliğiniz boyunca olduğu gibi mezun olduktan sonra da her zaman yanınızda olacağımızdan emin olabilirsiniz. Sevgili mezunlar, sizleri uğurlarken, hepinize mezuniyet sorası yaşamınızda sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum.” dedi.
 
Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Kazaz ise, “Turgutlu MYO, Üniversitemizdeki 15 Meslek Yüksekokulu içinde hem akademik hem fiziksel hem de öğrenci kapasitesi açısından ilk sıralarda yer alan bir meslek yüksekokulumuzdur. Üst yönetim olarak hep bunun bilinci ile hareket ettik ve geldiğimiz bu süreçte Turgutlu MYO'nun kabul görmesi bizleri mutlu etmektedir. Sayın veliler, çocuklarınız bu mezuniyet töreninden sonra hayatı farklı bir süreçte yaşamaya başlayacaklar. Elbette sizler de her zaman olduğu gibi bu farklı süreçte onlara koşulsuz desteklerinizi vereceksiniz. Böylece bir ebeveyn olarak baştan beri arzulamış olduğunuz vatanına milletine hayırlı evlatlar yetiştirmenin sonsuz gururunu yaşayacaksınız. İnanın bugünkü bu tablo bunun en güzel kanıtıdır. Bu duygu ve düşüncelerle tüm mezun olan gençleri en kalbi duygularımla tebrik eder, hayatlarında hep başarıların olacağı güzel yarınlar diliyorum. Bu törenin geçekleşmesinde emeği geçen Turgutlulara, MYO Müdürümüz Doç. Dr. Ersin Aslan’a, Müdür Yardımcılarına ve tüm mesai arkadaşlarıma da teşekkür ederim dedi.

Mezuniyet programının devamında konuşma yapan Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın mezun olan öğrencileri ve ailelerini tebrik ederek gençlere Mustafa Kemal Atatürk’ün şu sözleri ile seslendi: “Gençler! Cesaretimizi takviye ve idame eden sizlersiniz. Siz, almakta olduğunuz terbiye ve irfan ile insanlık ve medeniyetin, vatan sevgisinin, fikir hürriyetinin en kıymetli timsali olacaksınız. Yükselen yeni nesil, istikbal sizsiniz. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak sizsiniz.”

Okul birincilerine başarı belgelerini veren Turgutlu Kaymakamı Ali Yılmaz yaptığı konuşmada, öğrencilerin yetişmesinde emeği geçen değerli akademisyenlere ve gençlerden desteklerini esirgemeyen ailelerine teşekkür ederek Manisa Celal Bayar Üniversitesi Turgutlu MYO 26. Dönem mezuniyet töreninde bulunmaktan dolayı büyük bir mutluluk duyduğunu ifade etti. 26. Dönem mezuniyet törenine katkılarından dolayı okulun geleneksel el sanatları bölümünün hazırlamış olduğu Kaligrafi çalışmaları Turgutlu Kaymakamı Ali Yılmaz ve Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın’a takdim edildi.

Okul birinciliğini paylaşan Elektronik ve Otomasyon Bölümü öğrencisi İlçim Dağdelen’e ve İnşaat Bölümü öğrencisi Abdullah Karataş’a, okul ikincisi olarak mezun olan İnşaat Bölümü öğrencisi Kazım Hakan Köseoğlu’na ve okul üçüncüsü olarak mezun olan Elektronik ve Otomasyon Bölümü öğrencisi Ozan Serindağ’a başarı belgeleri verildi. Bölüm bazında dereceye giren El Sanatları Bölümü'nden Nadiye Turan, Makbule Çiftci, Hüseyin Balcı ve Melek Mumcu’ya, Bilgisayar Teknolojileri bölümünden Hanifi Doğukan Özkan ve Mert Fazlı Saylak’a, İnşaat bölümünden Murat Eşmeli, Kazım Hakan Köseoğlu ve Abdullah Karataş’a, Elektronik ve Otomasyon Bölümü’nden Hüseyin Ilgın, Ozan Serindağ ve İlçim Dağdelen’e, Makine ve Metal Teknolojileri bölümünden Yasenur Eyidoğan’a başarı belgelerinin takdim edilmesinin ardından, öğrenciler hep birlikte keplerini havaya atarak mezun olmanın sevincini yaşadı. Nurullah ÇANKAYA
 

Kaynak: Nurullah ÇANKAYA

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Turdak, Balıkesir, Balya Sonbahar Buluşması  Etkinliğine  Katıldı
Turdak, Balıkesir, Balya Sonbahar...
Yitirdiklerimiz
Yitirdiklerimiz