MHP’li Akçay Yerel Basın Desteklenmelidir

MHP’li Akçay Yerel Basın Desteklenmelidir

24 Temmuz Basın Bayramı dolayısıyla açıklama yapan MHP Grup Başkan Vekili Erkan Akçay, “  Gazetelerin sansürsüz olarak çıkmaya başladığı 24 Temmuz Türk basın tarihinin en önemli dönüm noktalarından biridir. Dün sansür tehdidi altındaki basınımız bugün ekonomik tehdit altındadır. Yerel basın bugün çok zor şartlar altında yaşam savaşı vermektedir. Yerel basınımızın sorunları bir an önce çözülmez ise Mustafa Kemal Atatürk’ün Gazi Unvanını verdiği Anadolu basınının kapısına kilit vurması kaçınılmazd

Reklam
24 Temmuz 2019 - 06:43

MHP’li Akçay Yerel Basın Desteklenmelidir

            24 Temmuz Basın Bayramı dolayısıyla açıklama yapan MHP Grup Başkan Vekili Erkan Akçay, “  Gazetelerin sansürsüz olarak çıkmaya başladığı 24 Temmuz Türk basın tarihinin en önemli dönüm noktalarından biridir. Dün sansür tehdidi altındaki basınımız bugün ekonomik tehdit altındadır. Yerel basın bugün çok zor şartlar altında yaşam savaşı vermektedir. Yerel basınımızın sorunları bir an önce çözülmez ise Mustafa Kemal Atatürk’ün Gazi Unvanını verdiği Anadolu basınının kapısına kilit vurması kaçınılmazdır.”

24 Temmuz Türk basın tarihinin önemli dönüm noktalarından biridir.

24 Temmuz Basın Bayramı  nedeniyle bir mesaj yayınlayan Akçay’ın mesajından bazı pasajlar şu şekilde: 24 Temmuz’un Türk basın tarihinin en önemli dönüm noktalarından biri olduğunu söyleyen Manisa Milletvekili ve MHP Grup Başkan Vekili Erkan Akçay, “  İkinci Meşrutiyet ile birlikte 24 Temmuz 1908 tarihinde gazeteciler sansür memurlarını gazetelerine sokmayarak gazetelerini sansürsüz olarak yayımlamaya başlamıştır. Gazetelerin sansürsüz olarak yayımlanmaya başlandığı 24 Temmuz Türkiye’de Basın Bayramı ilan edilmiştir. Bu anlamda 24 Temmuz Türk basın tarihinin önemli dönüm noktalarından biridir.” dedi.

Yerel Basın Desteklenmelidir

Yerel basının desteklemesi gerektiğini söyleyen MHP’li Akçay, “  Halkın gerçek sesi olan yerel basın maddi sıkıntılar içinde boğuşmaktadır. Bu nedenle yerel basının “ Enerji kullanım tarifelerinde düzenlemeler yapılmalı, SSK prim oranları ve vergileri düşürülmeli, kağıt, kalıp, boya gibi sarf malzeme desteği artırılmalı, telif ücretleri konusunda gerekli düzenlemeler yapılmalı, gazetelerin resmi ilan alma şartları hafifletilmeli ve yargı ilanları gazetelerde yayınlanmalıdır.” dedi. 

MHP’li Akçay sözlerine şöyle devam etti: “ Milliyetçi Hareket Partisi olarak her zaman yerel basının durduk bundan sonra da duracağız.  24 Temmuz Basın Bayramı ve aynı zamanda 1960 yılında kabul edilen Basın Ahlak Yasası'nın yıl dönümüdür. Basında sansürün kaldırılışının 111 nci yıl dönümü vesilesiyle tüm basın çalışanlarının 24 Temmuz Basın Bayramı'nı tebrik ediyorum.”   HABER MERKEZİ

Kaynak: MHP Grup Başkan Vekili Erkan Akçay

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AK PARTİLİ BAŞ:
AK PARTİLİ BAŞ: "15 Temmuz 2016’da demokrasimize ve millet...
“15 Temmuz’u asla unutmayacağız, unutturmayacağız”
“15 Temmuz’u asla unutmayacağız, unutturmayacağız”