Minik Öğrenciler Yangına Karşı Bilgilendirildi

Minik Öğrenciler Yangına Karşı Bilgilendirildi

10 Aralık 2019 - 10:32

Manisa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı ekipleri, öğrencilere yönelik temel yangın eğitimlerine devam ediyor. Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Amirliği ekipleri tarafından Gediz Ortaokulu’nda eğitim gören 428 öğrenciye olası yangın durumlarında müdahale şekilleri hakkında teorik ve uygulamalı eğitimler verildi.

Yangın, afet ve benzeri olumsuz durumlarda, çocukların doğru davranabilmesi, can ve mal güvenliğinin sağlanması amacıyla Manisa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı tarafından öğrencilere yönelik eğitimler devam ediyor. Bu kapsamda Manisa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı tarafından, Gediz Ortaokulu’nda eğitim gören 428 öğrenciye temel yangın eğitimi verildi. Çocuklara, itfaiye araç, gereç ve teçhizatı tanıtıldı. Olası yangın durumunda ortamda bulunan yangın söndürme araçlarının kullanımı hakkında da bilgi aktaran itfaiye çalışanları, 112 Acil Çağrı Merkezi’nin hayatımızdaki önemine de değindi. İtfaiye Daire Başkanlığı personellerinden Mehmet Ateş tarafından verilen eğitimlerde öğretmen ve öğrencilere hayat kurtaran bilgileri paylaştı. Haber Merkezi

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Kaynak: HABER MERKEZİ
Bu haber 157 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Turgutlu’da 4 bin 288 öğrenciye aşı yapıldı
Turgutlu’da 4 bin 288 öğrenciye aşı yapıldı
Senem Aka Anadolu Lisesi masa tenisinde Manisa şampiyonu
Senem Aka Anadolu Lisesi masa tenisinde Manisa şampiyonu