Musalar Yeniköy’de 6.Geleneksel Deve Güreşlerine yoğun ilgi...

Musalar Yeniköy'de 6.Geleneksel Deve Güreşlerine yoğun ilgi (VİDEO)

Turgutlu İlçesine bağlı kırsal Musalar Yeniköy Mahallesi’nin 6.Geleneksel Deve Güreşi etkinliği renkli görüntülere sahne oldu.     

Reklam
16 Aralık 2019 - 10:48

Musalar Yeniköy’de 6.Geleneksel Deve Güreşlerine yoğun ilgi

MANİSA’nın Turgutlu İlçesine bağlı kırsal Musalar Yeniköy Mahallesi’nin 6.Geleneksel Deve Güreşi etkinliği renkli görüntülere sahne oldu.     

Pazar günü Musalar Yeniköy Arenası’nda gerçekleştirilen deve güreşleri yoğun ilgi gördü. Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, Turgutlu Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Hasan Hüseyin Coşkun, Turgutlu Ziraat Odası Başkanı Abdullah Şenol’un yanı sıra çevre il ve ilçelerden de meraklı çok sayıda vatandaş katıldı.

Çok güzel bir hava içerisinde gerçekleştirilen deve güreşi şenliğinde Ege, Akdeniz ve Marmara Bölgesinden gelen 100 deve arenada kıran kırana güreştiler. Develeri ayırmakta zorlanırken urgancılar, güreşlerde develer kadar yoruldu. Güreş sonunda birincilere ödülleri verildi.

Musalar Yeniköy’de geleneksel hale gelen deve güreşleri şenliklerini düzenlemekten son derece memnun olduklarını belirten Muhtar Yıldıray Aktaş, mahallelerinde bu güzel kültürü yaşatmak için bu şenliği yapmaya devam edeceklerini söyledi. Vatandaşlar, deve güreşlerinin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

Nurullah ÇANKAYA

Kaynak: Nurullah ÇANKAYA
Bu haber 2840 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Camiler Dezenfekte Edildi
Camiler Dezenfekte Edildi
Klor Önlemi Devam Ediyor
Klor Önlemi Devam Ediyor