Öğrencilerden can dostlara örnek davranış

Öğrencilerden can dostlara örnek davranış

Reklam
12 Aralık 2019 - 11:58

Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, can dostları üşümesin diye kendi emekleriyle 4 kedi kulübesi ve 4 köpek kulübesi yaptılar.

MANİSA’nın Turgutlu İlçesinde Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, emekleriyle yaptıkları 4’ü kedi kulübesi ve 4’ü köpek kulübesi olmak üzere 8 kulübeyi, sokaktaki canları korumak için Turgutlu Hayvan Hakları Koruma Derneğine teslim etti.

Turgutlu’da Subaşı Mahallesi’nde bulunan Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Alanı 11-A/Ç sınıfı öğrencileri değerler eğitimi kapsamında sokak hayvanlarını korumak için çalışma başlattı. Empati, paylaşma, yardımlaşma, hayvanları sevdirmek ve korumak, değerlerin tüm canlılarla uyum içinde yaşandığı sürece anlamlı olduğuna inanan bakış açısıyla öğrenciler, 15 günlük süreçte satın aldıkları ahşap malzemelerden öğretmenlerinin de desteğiyle çeşitli büyüklükte 4 adet kedi kulübesi ve 4 adet köpek kulübesi yaptılar. Öğrenciler, boyayıp süsledikleri kulübeleri, Turgutlu Hayvan Hakları Koruma Derneği Başkanı Seyhan Sallıtepe ve ekibine teslim etti.

                  Öğrencilerin hatıra fotoğrafı çektirdiği kulübeler dernek başkanı Seyhan Sallıtepe ve ekibi tarafından teslim alınarak çeşitli yerlere konulması için bir kamyonet kasasına yükledi. Başkan Sallıtepe, Zübeyde Hanım öğrencileri ve öğretmenlerine can dostlarına duyarlılığı ve bulundukları katkıları nedeniyle teşekkür etti.

                  Etkinliğe gerçekleştiren öğrenciler, “Hayvanları sevdirmek ve bakış açısıyla böyle bir güzel çalışmaya imza attığımız için çok mutluyuz. Bütün hayvanlar için, daha sağlıklı yaşayabilmeleri için, soğuktan üşümemeleri için, donmamaları için hem onlara bir kulübe yapıyoruz hem de onların içlerine bir mama kaplarını koyuyoruz. 15 günlük süreçte aldığımız malzemelerden yaptığımız kulübeleri yetkililere teslim ettik.” dedi.                  

Okul müdürü Sevim Gökçe ise, “Çocuklarımızın bu projesini hayata geçirmekten dolayı çok mutluyum. Küçük yaşlarda hayvan ve doğaya karşı saygı eğitimleri önemlidir. Bu saygı ve sevgiyi aşılamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Öğrencilerimize duyarlılığı için çok teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Nurullah ÇANKAYA

Kaynak: Nurullah ÇANKAYA

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AK PARTİLİ BAŞ:
AK PARTİLİ BAŞ: "15 Temmuz 2016’da demokrasimize ve millet...
“15 Temmuz’u asla unutmayacağız, unutturmayacağız”
“15 Temmuz’u asla unutmayacağız, unutturmayacağız”