Olympos dağcıları Mahmut Dağı’na tırmandı

Olympos dağcıları Mahmut Dağı’na tırmandı

Reklam
12 Aralık 2019 - 15:52

Olympos dağcıları Mahmut Dağı’na tırmandı

“Mahmut Dağı’nın hemen eteklerinde yer alan ve köye aynı zamanda su sağlayan; sanki bir Fethiye – Saklıkent görüntüsü veren kaynağa doğru yürüdük. Mahmut Dağı eteklerinden zirveye çam ormanı ile kaplı orman yolunu takip ederek her zamanki gibi mükemmel bir ekip ve muhteşem bir uyum içinde ve doğanın bize karşılıksız sunduğu muhteşem havayı soluduk.”

 

TURGUTLU İlçesinde faaliyetlerini sürdüren Olympos Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü, 2019-2020 sezonunun on birinci etkinliğini Dereköy- Yukarı Kızılca- Mahmut Dağı parkurunda gerçekleştirdi.

Olympos Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübünden yapılan açıklamada: “Sabah 8.30 sıralarında Olympos Dağcılık Ve Doğa Sporları Kulübünün seçkin yürüyüş ekibi ile Çakıcı Camii karşısındaki Laz’ın kahvesinde çaylarımızı içtikten sonra Kemalpaşa’ya hareket etmek üzere aracımıza bindik. Yürüyüş sisli bir pazar sabahında Mahmut Dağı eteklerinde Rehberimiz Haydar Atilla‘nın öncülüğünde başladı. Mahmut Dağı İzmir Kemalpaşa ilçesi sınırlarında Bozdağlar silsilesinin önemli ve güzel zirvelerinden biridir. Batısında Nif Dağı vardır, aralarından Kemalpaşa-Torbalı yolu geçer. Mahmut Dağı’nın hemen eteklerinde yer alan ve köye aynı zamanda su sağlayan; sanki bir Fethiye – Saklıkent görüntüsü veren kaynağa doğru yürüdük. Mahmut Dağı eteklerinden zirveye çam ormanı ile kaplı orman yolunu takip ederek her zamanki gibi mükemmel bir ekip ve muhteşem bir uyum içinde ve doğanın bize karşılıksız sunduğu muhteşem havayı soluyarak zirveye yakın bir alanda yemek molası verildi. Ateş yakıldı, sucuklar kızartıldı. Yaklaşık 800 metrelik rakımda verdiğimiz yemek molası sonrası geri dönüşümüz başladı. Çıkışa göre biraz daha meşakkatli olan inişimiz orman içi patikalardan kızıl çamlar arasından Yukarı Kızılca köyüne kadar uzanıyordu. Havanın ısınması ve toprağın gevşemesi zemini kayganlaştırmıştı, yürüyüşümüzü biraz daha zorlaştırmıştı. Ama her şeye rağmen Olympos Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübünün ekibi neşesinden bir şey kaybetmeden Yukarı Kızılca köyüne varmıştı. Saklı cennet piknik alanı yakınlarında bizi bekleyen araçlarımıza bindiğimizde her zamankinden biraz daha yorgunduk. En yakın yerde çay içme talebimize aldığımız olumlu cevap yorgunluğumuzu unutturuverdi. Kemalpaşa da çaylarımızı içtikten sonra bizi bekleyen Kasabamıza döndük. Doğa güzel, doğa canlı, doğa cömert, almasını bilene.

Bu etkinliği düzenleyen Başkanımız ve rehberimiz Haydar Atilla’ya artçımız Serkan ve Türkmen Filizci’ye ve doğa dostu tüm arkadaşlara teşekkür ederiz. Olympos ailesi olarak doğayı seven herkesi aramızda görmek ve onlarlar bu güzel paylaşımları yaşamak isteriz.” denildi.

Olympos grubu 15 Aralık Pazar günü Karagöl Alaniçi parkurunu yürüyecek. Katılmak isteyenlerin https://m.facebook.com/groups/ adresinden bilgi alabilecekleri belirtildi.

Haber Merkezi

Kaynak: HABER MERKEZİ

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AK PARTİLİ BAŞ:
AK PARTİLİ BAŞ: "15 Temmuz 2016’da demokrasimize ve millet...
“15 Temmuz’u asla unutmayacağız, unutturmayacağız”
“15 Temmuz’u asla unutmayacağız, unutturmayacağız”