Turgutlu’da sağlık çalışanlarından 1 gün iş bırakma eylemi

Turgutlu’da sağlık çalışanlarından 1 gün iş bırakma eylemi

MANİSA’Nın Turgutlu İlçesinde, Devlet Hastanesinde görevli Türk Sağlık-Sen üyesi sağlık çalışanları, ücretlerinin tamamına zam yapılması için başlattıkları mücadelede Cuma günü 1 saat işe geç gelme eyleminin ardından bugün de 1 gün iş bırakma eylemi yaparak tepkilerini dile getirdiler. Türk Sağlık-Sen İlçe Temsilcisi Halil Kurt, “Tüm zorluklara rağmen hiç yılmadan devletine ve milletine hizmet eden cefakarlar, kısacası cefanın talipleri sağlık çalışanlarımızın tamamıdır. Ayrı, gayrı olmaz.” dedi

Reklam
06 Aralık 2021 - 22:02

Turgutlu’da sağlık çalışanlarından 1 gün iş bırakma eylemi

MANİSA’Nın Turgutlu İlçesinde, Devlet Hastanesinde görevli Türk Sağlık-Sen üyesi sağlık çalışanları, ücretlerinin tamamına zam yapılması için başlattıkları mücadelede Cuma günü 1 saat işe geç gelme eyleminin ardından bugün de 1 gün iş bırakma eylemi yaparak tepkilerini dile getirdiler. Türk Sağlık-Sen İlçe Temsilcisi Halil Kurt, “Tüm zorluklara rağmen hiç yılmadan devletine ve milletine hizmet eden cefakarlar, kısacası cefanın talipleri sağlık çalışanlarımızın tamamıdır. Ayrı, gayrı olmaz.” dedi. 

Türk Sağlık-Sen Turgutlu İlçe Temsilcisi Halil Kurt ve sendika üyesi sağlık çalışanları, görev yaptıkları Turgutlu Devlet Hastanesi bahçesinde toplanarak basın açıklaması yaptılar. 

Sendikanın ilçe temsilcisi Kurt yaptığı açıklamada: “Sağlık çalışanlarımızın tamamının ücretlerine zam yapılması için başlattığımız mücadelede Perşembe günü açıklama yapmış, Cuma günü ise 1 saat işe geç gelmiştik. Bugün de iş bırakarak tepkimizi gösteriyoruz.  Bizim talebimiz ve tüm sağlık çalışanlarının beklentisi makul, sürdürülebilir ve kalıcı bir ücret politikasının benimsenmesi sağlık çalışanlarımızın tamamının bundan faydalanmasıdır. Doktorlarımız zammı hak ediyorlar, yapılsın bir itirazımız olmaz, olamaz.  Bizim isteğimiz tüm sağlık çalışanlarının ücretlerinin arttırılmasıdır. Çünkü sağlık çalışanlarımızın tamamı ekonomik sıkıntı yaşamaktadır. Çünkü tüm sağlık çalışanlarının ücretleri erimiştir.

Bir günde hem açıklanıp hem de TBMM’de kabul edilen düzenleme eksik olmuştur. Pandemide omuz omuza cephede savaş veren kahramanlar, Tüm zorluklara rağmen hiç yılmadan devletine ve milletine hizmet eden cefakarlar, kısacası cefanın talipleri sağlık çalışanlarımızın tamamıdır. Ayrı, gayrı olmaz. Sağlık çalışanları bir bütündür. Sağlık hizmetleri bir ekip işi olduğuna göre bu ekibin her bir çalışanı değerlidir. Biz de çalışanlara bir bütün olarak bakarız. 

‘SAĞLIK ÇALIŞANLARININ ARASINA FİTNE SOKULMAYA ÇALIŞILIYOR’

Ne ayrımcılığı kabul ederiz, ne de ekonomik sorunların, kayıplarımızın görmezden gelinmesine razı oluruz. Çünkü biz Türk Sağlık-Sen’iz bizim için her bir çalışan değerlidir. Onların derdi, derdimiz, isteği, isteğimizdir. 

Son günlerde görüyoruz ki, özellikle sosyal medyada algı oyunları ve yalanlarla sağlık çalışanlarının arasına fitne sokulmaya çalışılıyor. Çalışanlar için verdiğimiz haklı mücadeleye nifak tohumu ekip, ilgiyi ve gündemi başka yönlere çekmek isteyenler var.  Gerçekleri değiştirip farkı yansıtmak gibi çirkinliklerle uğraşanlar var. İyi bilsinler ki onlara ne bizler ne de çalışanlarımız fırsat vermez. Bu kirli oyunlar tutmaz.Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada kaynağından doğru bilgilere itibar edilmelidir.

‘BİRLİKTE MÜCADELE EDECEĞİZ, BİRLİKTE KAZANACAĞIZ’

Talebimiz Nettir; Talebimiz çalışanların ekonomik sıkıntıların giderilmesi içindir. Çalışanları memnun edecek, sağlık kurum ve kuruluşlarının tamamında görev yapan çalışanları kapsayacak makul bir ücret artışı bekliyor ve ümit ediyoruz. 

Sağlık müdürlüklerinden, toplum sağlığı merkezlerine, aile hekimliğinden acil sağlık hizmetlerine, Bakanlık Hastanelerimizden, Üniversite hastanelere kadar velhasıl sağlık kurum ve kuruluşlarımızın tamamında görev yapan tüm çalışanlarımız ve mesai arkadaşlarımıza bu artış yapılmalıdır. Bundan faydalanmalıdırlar.

TBMM’de bu konuda düzenleme yapılacağı yetkililer tarafından ilan edilmişse de biz bunun bir an önce hayata geçmesini, kamuoyu ile paylaşılmasını istiyoruz. Mücadelemizde kararlıyız, sağlık çalışanları ile birlikte hakkımızı almanın gayretindeyiz. Türk Sağlık-Sen olarak tüm platformlarda mücadelemizi sürdüreceğiz. Sağlık çalışanlarının gür sesi olmaya devam edeceğiz. Birlikte mücadele edeceğiz, birlikte kazanacağız.” İfadelerini kullandı. Doğan ÇİZMECİ 

 

Kaynak: HABER MERKEZİ

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TURGUTLU'YA NE ZAMAN KAR YAĞACAK
TURGUTLU'YA NE ZAMAN KAR YAĞACAK
Altınordu'dan SOMASPOR'A takviye
Altınordu'dan SOMASPOR'A takviye