Turgutlu Lisesi’nden ‘Unutulan Meslekler’ fotoğraf sergisi

Turgutlu Lisesi’nden ‘Unutulan Meslekler’ fotoğraf sergisi

Reklam
15 Ekim 2019 - 10:59

Turgutlu Lisesi’nden ‘Unutulan Meslekler’ fotoğraf sergisi

TURGUTLU Lisesi’nin koordinatörlüğünü üstlendiği Erasmus + Careurope projesi Erasmus Days etkinlikleri kapsamında, 10-11-12 Ekim tarihlerinde açılan ‘Unutulan Meslekler’ adlı fotoğraf sergisi Turgutlulular’ın yoğun ilgisini gördü.

            Çok sayıda eserin yer aldığı ‘Unutulan Meslekler’ fotoğraf sergisi, Turgutlu Belediyesi eski hizmet binası bahçesinde açıldı. Sergiye Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ölmez, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Sergiye İFOD’un üyelerinden Metin Aras, Recep İlbey, Aylin Ersan, öğrencilerden Ementi Nur Şakar, Çelik Çilek, Ahmet Can Kutluer fotoğraflarıyla destek verdi. Davetliler sergilenen fotoğrafları tek tek incelendi. Sergilenen fotoğraflar davetlilerin büyük beğenisini topladı.

            Proje yürütücüsü Aylin Ersan, “Lise öğrencilerinin meslek seçimlerinde kararsızlıklarını gidermek, kariyer hedeflerinde geleceğin mesleklerini tanıtmak kadar kültürümüzü yansıtan geleneksel, kaybolmaya yüz tutan değerlerimizi de hatırlatmak ve tanıtmak gereğini duyduk. Bu yüzden yöremiz ve ülkemizin kaybolan mesleklerini yerinde ziyaret ederek fotoğrafladık. Böylece çağa ayak uydururken milli değerlerimize de dikkat çekmeyi istedik.” dedi.

            Sergiyi gezen Başkan Akın, öğrencileri tebrik ederek çalışmalara destek vermekten mutlu olduklarını belirtti.

Nurullah ÇANKAYA

Kaynak: Nurullah ÇANKAYA
Bu haber 369 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Dört yıl önceki kazada oğlunun ölümüne neden olan sürücüyü silahla öldürdü
Dört yıl önceki kazada oğlunun ölümüne neden olan sürücüyü...
Kovid-19'dan kurtulan doktor 30 günlük yoğun bakım sürecini unutamıyor
Kovid-19'dan kurtulan doktor 30 günlük yoğun bakım sürecini...