TUTSO’da Yeni Yılın İlk Meclis Toplantısı Yapıldı

TUTSO’da Yeni Yılın İlk Meclis Toplantısı Yapıldı

29 Ocak 2020 - 17:06

 

Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası'nda, 2020 yılının ilk olağan meclis toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya MCBÜ Hasan Ferdi Turgutlu Teknoloji Fakültesi Dekanı Porf. Dr. Nevzat Onat ve Turgutlu Şoförler ve Otomobilciler Odası Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Yörüyen konuk olarak katıldı.


TUTUSO’da 2020 yılının ilk meclis toplantısı Pazartesi akşamı yapıldı. TUTSO Meclis Toplantı salonunda gerçekleştirildi. Cem Deligöz Başkanlığında yapılan toplantıya MCBÜ Hasan Ferdi Turgutlu Teknoloji Fakültesi Dekanı Porf. Dr. Nevzat Onat ve Turgutlu Şoförler ve Otomobilciler Odası Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Yörüyen konuk olarak katıldı.
Toplantı Meclis Başkan Yardımcısı Cem Deligöz’ün Elazığ’da yaşanan deprem felaketiyle ilgili yaptığı başsağlığı ve geçmiş olsun konuşmasıyla başladı. Deligöz daha sonra S.S Tariş Pamuk Ve Yağlı Tohumlar Kooperatifleri Birliği’ne Yönetim Kurulu Başkanı olarak seçilen, Faruk Aydın’ı tebrik etti ve başarılar diledi. Daha sonra gündemde bulunan maddelerin görüşülmesine geçildi. 
Toplantıda söz alan TUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Aydın : “ Elazığ merkezli olarak yaşanan deprem felaketinden dolayı büyük üzüntü duyduğumuzu ifade etmek isterim. Son haberlere göre 39 vatandaşımızı kaybettik. 1607 yaralı vatandaşımız mevcut. Burada kaybettiklerimizin acısı yüreğimizi yaktı. Tüm Milletimize geçmiş olsun diyor, kaybettiklerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına sabırlar diliyor, yaralananlara acil şifalar temenni ediyorum. Allah tekrarından ve beterinden saklasın, birlik içerisinde de hızla yaralarımızı saracağız ancak ülkemizin ve özellikle de ilçemizin deprem kuşağında olduğu gerçeğini unutmadan ve deprem meydana gelmeden gerekli tedbirleri almamız ve olası depremlere hazır olmamız önemli. 21 Ocak 2020 tarihinde gerçekleştirilen Tariş Pamuk ve Yağlı Tohumlar Birliği Yönetim Kurulu Başkanlığına seçilmem nedeni ile destek mesajı ileten herkese buradan teşekkür etmek isterim. Tariş Pamuk Birliği 7 ilde yaklaşık 43.000 üyesi bulunan büyük bir aile. Pamuk üreticisinin ve Tariş’i el birliği ile daha da ilerilere taşımak en büyük hedefimiz” dedi. Konuşmasına devam eden Aydın: “ Değerli Üyeler; biliyorsunuz Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odamızın 2020-2023 stratejik planını hazırlık çalışmalarına başladık. Üyelerimizin ve paydaşlarımızın talep ve istekleri doğrultusunda iş planlarımızı gerçekleştirmek istiyoruz. Bu hususta çalışmalarımıza devam ediyoruz. Teknoloji Fakültesi dekanımız Sayın Nevzat Onat bizlere 7+1 sistemi hakkında ve TEKMER hakkında bilgilendirmede bulunacaklar. Şoförler Odası Başkanımızda nakliyeci üyelerimizin güncel bir sorununu aktaracaklar kendilerine tekrar hoş geldiniz dileklerimi iletiyor saygılar sunuyorum” dedi.
Faruk Aydın’ın izahatları sonrasında söz alan Manisa Celal Bayar Üniversitesi Hasan Ferdi Turgutlu Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nevzat Onat 7+1 sistemi ve TEKMER hakkında meclis üyelerini bilgilendirdi. Onat’tan sonra söz alan Turgutlu Şoförler ve Otomobilciler Odası Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Yörüyen ise kamyoncu esnafının ve diğer üyelerinin sorunlarını kapsamlı bir şekilde aktarırken, Dijital Takograf takma zorunluluğu konusunda TUTSO meclisine bilgi verdi. Toplantının dilek temenniler bölümünün ardından Meclis Başkan Yardımcısı Ş. Cem Deligöz, MCBÜ Hasan Ferdi Turgutlu Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nevzat Onat ile Turgutlu Şoförler ve Otomobilciler Odası Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Yörüyen ve meclis üyelerine teşekkür ederek toplantıya son verdi.

Hasan Deniz Çizmeci

DİKKAT Tüm Hakları saklıdır! Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf ve video görüntülerin ve sair dokümanların hakları Yedieylül Gazetecilik ve Matbacılık LTD.ŞTİ’ye aittir. Kaynak gösterilse dahi izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılabilecektir.
Kaynak: HABER MERKEZİ
Bu haber 1695 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ergün, çalışmalara ara vermeden devam edilecek
Ergün, çalışmalara ara vermeden devam edilecek
"Gazeteciler Tutuklu, Haberciler Suçlu, Basın Özgürlüğü...