Vali Deniz: "Barış Pınarı Harekatında bize karşı duran...

Vali Deniz: "Barış Pınarı Harekatında bize karşı duran kimler olduğunu görüyorsunuz"

Reklam
15 Ekim 2019 - 11:00

Vali Deniz: "Barış Pınarı Harekatında bize karşı duran kimler olduğunu görüyorsunuz"

Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası'nı ziyaret eden Manisa Valisi Ahmet Deniz: "Şehit vermeyelim ama mücadelede var. Kutsal vatan topraklarını başka türlü koruyamıyorsunuz."

MANİSA Valisi Ahmet Deniz, bugün Turgutlu ilçesine gelerek bir dizi etkinliğe katıldı.

İlk olarak Kaymakamlığa gelen Vali Deniz, burada çiçekle karşılandı. Kaymakamlıkta   ilçedeki çalışmalar hakkında bilgi alan Deniz, daha sonra Belediye Başkanı Çetin Akın'ı ziyaret etti. Vali Deniz, daha sonra Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu toplantısına katıldı.

Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odasını da ziyaret eden Vali Deniz'i, Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Aydın ve yönetim kurulu üyeleri kapıda karşıladı.

Daha sona TUTSO Yönetim Kurulu Odası'na geçen Vali Deniz yaptığı açıklamada, “Manisa’nın muhteşem bir sanayisi var. Tarımsal geliri açısından baktığımız zaman, tarihine, kültürüne; Şehzadeler Şehri Kanuni ve Fatih’in yetiştiği bir şehir. Lafla değil, cihana hükmetmiş iki padişahtan bahsediyorsun. Onun için omuzlarımızdaki sorumluluk çok fazla." dedi

Vali Deniz: "Türkiye, biliyorsunuz son yıllarda çok güzel değişim, dönüşüm içerisine girdi. Hem ihracat rakamlarına bakıyorsunuz, hem de büyüme stratejisine bakıyorsunuz. Bazı kesimleri, özellikle yurt dışında, ülke ülke saymaya gerek yok. Barış Pınarı Harekatında bize karşı duran kimler olduğunu görüyorsunuz. Bu ülkenin potansiyelini bildikleri için, kendilerine göre planları, programları var ve onu Türkiye güçlü olduğu zaman uygulamayacaklarını bildiği için Allah’a şükür biz bir ve bütün olduğumuz zaman yapamayacağımız bir şey yok.     Fazla sürmez, orada kahramanca yiğitlerimiz terör örgütlerini bertaraf eder. Dualarımız onlarla. Rabbim yardımcıları olsun. Şehit vermeyelim ama mücadelede var. Kutsal vatan topraklarını başka türlü koruyamıyorsunuz. Şunu bilmek lazım. Bizim oradaki mücadelemiz, tamamen terörle ilgili, terör devleti kurmaya çalıştıkları için. Oradaki Kürt kardeşlerimize yönelik bir operasyon değil. Öyle olsaydı 300 bin Kürt kardeşimiz, PKK / PYD zulmünden kaçıp Türkiye’ye gelmezdi. Vatan, bayrak, ezan konuları varsa işin içinde şu zor coğrafya, ama hep beraber bu işin içinden çıkacağız. Bizlere ve sizlere düşen, hangi işi yaparsak en iyisini yapmak. Bizler gece ve gündüz demeden işimizi en iyi yapacağız. Daha fazla ihracat, daha fazla istihdam; memleket sevgisi böyle bir şey. Manisa’da çok güzel işletmeler var. Bir çoğunuzun güzel işletmeleri var. Fırsat buldukça uğramaya çalışıyorum. Bol kazançlar diliyoruz, bereketli üretim diliyoruz, bol ihracat diyoruz. Turgutlu, hem sanayisi, hem tarımsal gelirisiyle ve çalışkanlığıyla güçlü bir ilçe. Kasabamız daha da güzel olacak. Bizlere ev sahipliği yaptığınız için teşekkür ediyorum." diye konuştu. 

TUTSO ziyaretinde Vali Deniz, Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Aydın'dan odanın çalışmaları hakkında bilgi aldı. Doğan ÇİZMECİ


 

 

 

Kaynak: Doğan ÇİZMECİ
Bu haber 240 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Dört yıl önceki kazada oğlunun ölümüne neden olan sürücüyü silahla öldürdü
Dört yıl önceki kazada oğlunun ölümüne neden olan sürücüyü...
Kovid-19'dan kurtulan doktor 30 günlük yoğun bakım sürecini unutamıyor
Kovid-19'dan kurtulan doktor 30 günlük yoğun bakım sürecini...