Vali Karadeniz’den Demirci İlçesine Ziyaret

Vali Karadeniz'den Demirci İlçesine Ziyaret

Bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Demirci İlçesine giden Vali Yaşar Karadeniz, Demirci Kaymakamlığı, Belediye Başkanlığı ve Demirci Ziraat Odasına ziyarette bulundu.

Reklam
17 Haziran 2021 - 10:50 - Güncelleme: 17 Haziran 2021 - 11:14

Vali Karadeniz’den Demirci İlçesine Ziyaret

Bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Demirci İlçesine giden Vali Yaşar Karadeniz, Demirci Kaymakamlığı, Belediye Başkanlığı ve Demirci Ziraat Odasına ziyarette bulundu.Vali Yaşar Karadeniz, bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Demirci İlçesini ziyaret etti. İlk olarak Kaymakam Adem Kaya’yı makamında ziyaret eden Vali Karadeniz, ilçede yürütülen çalışmalar hakkında Kaymakam Kaya’dan bilgi aldı. Daha sonra Belediye Başkanı Selami Selçuk’u ziyaret eden Vali Karadeniz, belediyenin faaliyetleri hakkında bilgi aldı.Demirci İlçesi ziyaretinde Kaymakam Adem Kaya ve Belediye Başkanı Selami Selçuk tarafından Vali Karadeniz’e yüzyıllardır önemli bir geçim kaynağı olan, makina halıcılığı ile halı piyasasında yeniden söz sahibi konumuna gelen, duvardan duvara ve cami halısı üretiminde Türkiye’de ve yurt dışındaki pazarda önemli bir yeri olan halıcılık faaliyetlerinin gelecek nesillere aktarılması ve sürdürülebilirlik sağlanması amacıyla ilçede yapılması düşünülen Halı Müzesi ve Halı Deneyimleme Atölyesi Projesi ve yerine ilişkin bilgi verildi.

Vali Karadeniz’ e ziyaretinde Demirci İlçesi için önemli olan ve Çin’de ‘Hayatın meyvesi’ olarak bilinen şifa kaynağı hünnap meyvesinin üretimine ilişkin de Kaymakam Kaya ve Başkan Selçuk’tan bilgi aldı. Hünnap meyvesinin üretiminin arttırılması çalışmalarının orman köylüsünün kalkındırılması açısından önemli olduğunu söyleyen Vali Karadeniz,  ‘Demirci Hünnabı’ olarak Coğrafi İşaret Tescil Belgesi almış olmasının da sevindirici olduğunu belirtti.

Vali Karadeniz, Demirci Ziraat Odasını Ziyaret Etti

Demirci Kaymakamlığı ve Belediye Başkanlığını ziyaret eden Vali Karadeniz daha sonra Demirci Ziraat Odasına ziyarette bulundu. Ziyarette, Ziraat Odası Başkanı Mehmet Karakaya, oda faaliyetleri, ilçede yapılan tarım ve hayvancılık alanındaki çalışmalar ile projelerine ilişkin Vali Karadeniz’e bilgi verdi.

Ziyarette Vali Karadeniz’e Kaymakam Adem Kaya, Belediye Başkanı Selami Selçuk, İl Tarım ve Orman Müdürü Metin Öztürk ve yetkililer eşlik etti. 

Kaynak: HABER MERKEZİ

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
"Manisa'da yurt sorunu yok, Sosyal Belediyecilik var"
BU SEFER DE OLMADI
BU SEFER DE OLMADI