Yıldırancan’dan Akın’a: ‘Lafa gelince Hz. Ömer, icraata...

Yıldırancan’dan Akın’a: ‘Lafa gelince Hz. Ömer, icraata gelince turist Ömer’

TURGUTLU Belediye Meclisi Ak Parti Meclis Grup Başkanı Cem Yıldırancan, Turgutlu Belediyesi Mayıs Ayı Meclis toplantısının dilek ve temenniler bölümünde konuştu. Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın’ı eleştiren Yıldırancan, Başkan Akın için sert ifadeler kullandı. Konuyla alakalı gazetemize açıklama yapan Yıldırancan, mecliste yaptığı eleştirileri tekrarladı.

Reklam
06 Mayıs 2022 - 18:54

Yıldırancan’dan Akın’a: ‘Lafa gelince Hz. Ömer, icraata gelince turist Ömer’

TURGUTLU Belediye Meclisi Ak Parti Meclis Grup Başkanı Cem Yıldırancan, Turgutlu Belediyesi Mayıs Ayı Meclis toplantısının dilek ve temenniler bölümünde konuştu. Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın’ı eleştiren Yıldırancan, Başkan Akın için sert ifadeler kullandı.
Konuyla alakalı gazetemize açıklama yapan Yıldırancan, mecliste yaptığı eleştirileri tekrarladı.

‘Turgutluspor konusunda yalan söylendi’

Eleştirilerine Turgutluspor ile başlayan  Yıldırancan şu ifadeleri kullandı: “Geçen hafta hepimizi üzen Turgutluspor olayına tekrar değinmek istiyorum.  Takım şampiyon olduğunda hepimiz sevindik ve kutladık. Başarıyı en çok Çetin Akın sahiplendi. Onu da kutladık ve tebrik ettik.  Akın, şampiyonluk maçları oynanırken daha yapılan görüşmelerle şanslı bir şekilde hem maddi kaynak buldu, hem de takıma başkan olacak bir sponsor buldu. Başkan ve sponsorun altına özellikle çizmek istiyorum, çünkü bizlere kulübün resmi ve idari yapısının değişmeyeceğini, şirketleşme gibi bir olayın olmayacağını, sayın Taner Kestaneci’nin kulübe yapacağı maddi desteklerin hibe olacağını, borçlandırma olmayacağını söyledi. Ama sonrasında bunun doğru olmadığını gördük. Yani Çetin Akın yalan söyledi bize. Sonrasında taraftarlar arasındaki ve yönetimle olan sıkıntılar, yıllarını Turgutluspor’a vermiş kasabalı çalışanlara yapılanlar, yine Kasabanın öz evlatları olan burada yetişen sporcu ve teknik heyetteki kardeşlerimize yapılan şık olmayan ayrılmalar, yöneticilerin zehir zemberek açıklamalar yaparak, hepimizi tedirgin eden söylemleri Turgutluspora gönül vermiş herkesi olduğu gibi bizleri de rahatsız etmiştir ama Çetin Akın her defasında sayın Kestaneci’yi savundu ve onun haklı olduğunu söyledi. Ayrılanların hatalı olduğunu söyledi. Beceremediniz sayın başkan, kulübü başkasına verirken Turgutlu halkına sormadınız ve sonrasında da kendi getirdiğiniz başkanı Turgutluspor kongresinde nasıl alaşağı ettiğiniz ortada. Turgutlu halkı destek verdi, başkan yardımcınızı başkan yaptınız. Daha bir ay önce genel başkan Kılıçdaroğlu'nun önünde Turgutluspor’u düşürmeyeceğiz dediniz. Verdiğiniz sözü tutamadınız, Turgutluspor 3.Lig’e düştü. Oynamayan oyuncuları aldınız ve takıma hiç katkıları olmadı, borcu yaklaşık 13.5 milyona çıkardınız ve beceremediniz… Siz geldiğinizde Turgutluspor 3.Lig’de oynuyordu ve eski yöneticilerden edindiğim bilgilere göre 1 milyon TL’ye yakın borcu ve 2 milyon TL kadar da alacağı vardı reklamlardan. Geldiğimiz noktada takım aynı lige düştü ama 13.5 milyon TL borcu olduğu söyleniyor. Biz buna şaşırdık mı? Hayır çünkü yönettikleri belediye aynı durumda, hizmet noktasında küme düştü. İnşallah belediyeyi 2024 yılında bu şekilde teslim etmezler.”

‘Basın işlerini yürüten kişi, belediyeye 500 bin TL’ye yakın fatura kesmiş’

Belediye ve Çetin Akın’ın sosyal medya paylaşımlarına da değinen Yıldırancan, bot hesaplara vurgu yaptı. Yıldırancan bu konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı: “Diğer bir konu, başkan Akın’ın sosyal medyada sponsorlu bağlantılarını görüyoruz. Bazı gönderiler 20-30 kişi tarafından beğenilirken bazıları 2 bin, 3 bin kişi tarafından beğeniliyor. Biraz araştırma yapınca bunların parayla satın alınan beğeniler olduğu ortaya çıkıyor. Bu durumu öğrenmek istiyoruz. Böyle bir durum var mı yok mu? Akın’ın basın danışmanım dediği kişi 2020 yılında 200 bin, 2021  yılında 300 bin TL fatura kesmiş, bunu da doğru bulmadığımızı ifade etmek istiyorum.”

‘Herkesle kavgalı’

Ak Partili Meclis Üyesi Cem Yıldırancan, Çetin Akın’ın pek çok kimseyle kavgalı olduğunu iddia ederek, Çetin Akın için ‘kendisiyle bile kavgalı ifadesini kullandı.  Yıldırancan, bu konuya ilişkin şunları söyledi:  “Diğer bir eleştirimiz de, başkan Akın’ın tavırlarıyla ilgili. Mecliste de söylediğim gibi, kendisi Büyükşehir Belediye Başkanıyla kavgalı, randevu bile alamıyor, kendi meclis üyeleri de dahil olmak üzere meclis üyeleriyle kavgalı. Kendi partisiyle kavgalı, Turgutluspor’a kendi getirdiği başkan ile kavgalı, iktidar partisi ilçe başkanıyla kavgalı, devletin bürokratlarıyla kavgalı, fondaş olmayan ulusal medya ile kavgalı, geçmiş dönem ile kavgalı. Tahminimize göre 2 sene sonra yerine gelecek olan yönetimle de şimdiden kavgalı. Bize göre kendisiyle bile kavga ederek Turgutlu’ya hizmet edemez. Demokrasiyle inanan insanlar bunu hayatlarının her alanında göstermeli. ‘Lafa gelince Hz. Ömer, icraata gelince Turist Ömer’ anlayışı ile hizmet etmek, lider olmak mümkün değil. Yine mecliste belirttiğimiz gibi: “Kavga ederek, bağırıp çağırarak, sözlerine ve davranışlarına hakim olamayarak, yapılan yanlışı ve yanlış kişileri sahiplenip savunarak, kapalı kapılar ardında çay-kahve bahanesiyle aba altından sopa göstermeye tenezzül eden yönetim anlayışı ile sosyal demokrat olunmaz, Atatürkçü olunmaz. Olsa olsa çakma mahalle kabadayısı, sahte külhanbeyi olunur. İlçemizde külhanbeyine değil, hizmetleriyle güzel kasabamızı kanatlandırıp uçuracak bir belediye başkanına ihtiyacı var. Fakat 3 yıldır böyle bir belediye başkanı göremedik. Bunu da üzülerek söylemek durumundayım.”

‘Başkan Akın ruh halini gözden geçirmeli’

“Bizim temennimiz kalan 2 senede, sayın Akın’ın bu ruh halini gözden geçirmesi. Yaptığı hatalardan ve yanlışlardan ders çıkarmalı. Hakkına girdiği tüm hemşerilerimizden özür dilemeli. Kalan dönemi seviyeli bir şekilde tamamlamalı.”

‘Sigorta olmaya devam edeceğiz’

Cumhur ittifakı meclis üyelerinin, Turgutlu’da denetim ve muhalefet etme görevini sonuna kadar sürdürdüklerini belirtirken, şu ifadeleri kullandı: “Son olarak biz Cumhur ittifakı üyesi Ak Partili ve MHP’li meclis üyeleri olarak, vatandaşlarımızın ilçemizde bize verdiği denetim ve muhalefet görevini, her zaman olduğu gibi bundan sonra da hakkını vererek yapmaya devam edeceğiz. Cumhur ittifakı meclis üyeleri olarak, ilçemize hizmet etme noktasında bu şehrin teminatı ve sigortası olmaya devam edeceğiz."

Hasan Deniz ÇİZMECİ

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
6.26 gram metamfetamin ele geçti zanlı tutuklandı
6.26 gram metamfetamin ele geçti zanlı tutuklandı
560 kök kenevir bitkisi ele geçti
560 kök kenevir bitkisi ele geçti