Manisa BBSK’dan Eskrim’de Bir Madalya Daha

Manisa BBSK’dan Eskrim’de Bir Madalya Daha

Manisa Büyükşehir Belediyespor Eskrim takımı, katıldığı ilk turnuvada ikinci madalyasını kazandı. Adapazarı’nın Kurtuluşunun 100. Yılı Eskrim Türkiye Şampiyonası’nda mücadele eden sporcumuz Kuzey Yenigün, ‘U10 Erkek Kılıç’ kategorisinde Türkiye 3’ncüsü oldu.

Reklam
17 Haziran 2021 - 17:37

Manisa BBSK’dan Eskrim’de Bir Madalya Daha

 

Manisa Büyükşehir Belediyespor Eskrim takımı, katıldığı ilk turnuvada ikinci madalyasını kazandı. Adapazarı’nın Kurtuluşunun 100. Yılı Eskrim Türkiye Şampiyonası’nda mücadele eden sporcumuz Kuzey Yenigün, ‘U10 Erkek Kılıç’ kategorisinde Türkiye 3’ncüsü oldu. U12 Kızlar Kılıç kategorisinde Türkiye Şampiyonu olan Duru Kayalar’ın ardından alınan bu Türkiye üçüncülüğü ile Manisa Büyükşehir Belediyespor, turnuvayı başarılı bir şekilde noktalamış oldu.

Mücadele ettiği her branşta başarı hedefiyle yola çıkan ve aldığı sonuçlarla kamuoyunun takdirini kazanan Manisa Büyükşehir Belediyespor, bünyesine yeni kattığı eskrim branşında başarılarına bir yenisini daha ekledi. Manisa Büyükşehir Belediyespor Eskrim sporcusu Kuzey Yenigün, Adapazarı’nın Kurtuluşunun 100. Yılı münasebetiyle düzenlenen Eskrim Türkiye Şampiyonası’nda ‘U10 Erkek Kılıç’ kategorisinde Türkiye 3’ncüsü oldu. Müsabakalar sonunda gerçekleştirilen törende Kuzey Yenigün, madalya ve başarı sertifikasını Müsabaka Gözlemcisi Milli Hakem Muhammed Anasız’ın elinden aldı. Manisa Büyükşehir Belediyespor Eskrim takımı, daha önce U12 Kızlar Kılıç kategorisinde Türkiye Şampiyonu olan Duru Kayalar’ın ardından ikinci madalyasını kazandı. Katıldığı ilk turnuvayı iki madalya ile tamamlayan Manisa Büyükşehir Belediyespor, Türkiye Şampiyonası’na damgasını vurdu.

Manisa Büyükşehir Belediyespor Eskrim Takımı Antrenörü İpek İrem Ülkü, Türkiye Şampiyonasına ilişkin açıklamalarda bulundu. Manisa Büyükşehir Belediyespor çatısı altında spor yaptıkları için mutlu olduklarını belirten Ülkü, “Katıldığımız ilk turnuvadan iki madalya kazanarak ayrılmanın heyecanını yaşıyoruz. Sporcularımız, bu turnuvada hem kendi durumlarını hem de rakiplerini görmüş oldular. Önümüzdeki müsabakalara en iyi şekilde hazırlanarak, başarı çıtamızı yüksek tutmayı hedefliyoruz. Bizlere desteğini esirgemeyen Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’e ve Manisa Büyükşehir Belediyespor Kulüp Başkanımız Mehmet Güzgülü’ye teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

 

 

Kaynak: basın bülteni

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başkan Ergün, Ege Belediyeler Birliği Başkanvekili Oldu
Başkan Ergün, Ege Belediyeler Birliği Başkanvekili Oldu
CHP'li Başkan Arcak :
CHP'li Başkan Arcak : "Alınmayan Orman yangın önlemlerini sordu"