Turgutlu İlçesinde Osmanlı geleneğini devam ettirdi.

Turgutlu İlçesinde Osmanlı geleneğini devam ettirdi.

Reklam
16 Nisan 2020 - 19:59

Hayırseverden 'Ramazan' hediyesi: 4 kişinin borcunu öde 

MANİSA'nın Turgutlu ilçesinde, bir hayırsever bir bakkala borcu olanlardan dar gelirli 4 müşterinin Ramazan ayının başlamasına sayılı günler kala toplam 2 bin 735 liralık borcunu ödeyerek Osmanlı geleneğini hatırlattı.

            Bursa'da yaşayan bir hayırsever, memleketi Manisa'nın Turgutlu İlçesinde Osmanlı geleneğini devam ettirdi. Bugün öğleden sonra Turgutlar Mahallesi'nde Fatih Yaşıt'ın (43) işlettiği mini markete ulaşan Turgutlulu hayırsever, bir süredir borcunu ödeyemeyen dar gelirli müşterilerin isim listesini istedi. Bakkalın olumlu yanıt vermesi üzerine verilen listeden dar gelirli 4 müşterinin borçları toplandı.

2 bin 735 liralık borç ödendi

            Turgutlar Mahallesi Kaplan Sokak'taki bakkal Fatih Yaşıt'ın 4 müşteriye ait 2 bin 735 lira alacağı olan veresiye defterindeki borçlar, banka hesabına gerçekleştirilen havale aracılığıyla ödendi. Bakkal Fatih Yaşıt yaptığı açıklamada: "Bozkurt Mahallesi eski sakinlerinden Bursa'da yaşayan Turgutlulu iş insanı tarafıma telefon aracılığıyla ulaştı. Mahallemdeki, benden veresiye alışveriş yapan dar gelirli müşterilerin isim listesini istedi. Tarafına isim listesini ulaştırdım. Kendisi, seçtiği 4 ismin borcu olan toplam 2 bin 735 TL'yi hesabıma havale çıkarttı. 4 vatandaşımızın sadece kendilerine söylemek şartıyla hesaplarını kapattığını bildirdi. Kendisine vatandaşlar adına sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. Allah bu tür hayırseverlerimizden razı olsun. Ayrıca ecdadımız Osmanlı Devleti geleneği olan Zimem defterini sürdürdüğü için şükranlarımızı sunuyoruz. Şu sıkıntılı dönemde böyle hayırseverlerimizin çoğalıp darda kalan vatandaşlarımıza yardımcı olmalarını temenni ediyoruz, Rabbim sayılarını çoğaltsın." dedi.

            Unutmuş bir geleneği yaşadıklarını söyleyen bakkal Yaşıt, borçlarının ödendiği bildirilen müşterilerinin, borçlarının bir hayırsever tarafından ödendiğini öğrenince çok şaşırdıklarını ve duygulandıklarını anlattı. NURULLAH ÇANKAYA

Kaynak: Hayırseverden 'Ramazan' hediyesi: 4 kişinin borcunu öde 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Büyükşehrin Minik Ressamlarından Resim Sergisi
Büyükşehrin Minik Ressamlarından Resim Sergisi
Manisa BBSK’dan Eskrim’de Bir Madalya Daha
Manisa BBSK’dan Eskrim’de Bir Madalya Daha